1309680

Tiffany & Co

(USA, Grundat 1837)
Tiffany & co, ring med briljantslipad diamant 0,40 ct, med certifikat.

Tiffany & Co, Ring med briljantslipad diamant 0,40 ct, med certifikat

Diamant 0,40 ct F/Vs2 enligt certifikat Tiffany, nr 36045213/Q06050175. Inskription på kronan. Platina. Stämplad Tiffany & Co., 36045213. Storlek 15,75/49. Vikt 4 gram. Etui Tiffany.

Obetydligt ytslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
22 000 SEK