Hög tid för gåvor

Våren sista månader innebär inte sällan gåvotider – Bukowskis erbjuder här ett kurerat utbud för den som söker en tidlös, stilren, unik, klassisk och personlig gåva. En dynamisk samling objekt som passar utmärkt som gåvor till kommande högtidliga tillfällen, både att ge och få!

58 föremål
Hublot, Big Bang Ice, kronograf, armbandsur, 44 mm.
52 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
Cartier, Tank, armbandsur, 20,5, x 20 (28) mm.
28 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Armband 18k Guld, x-länk.
4 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Rolex Oyster Perpetual, armbandsur 25 mm.
45 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Dosa, silver, Moskva, Ryssland 1895.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Céline, väska, "Luggage tote".
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Presenterfat, silver, barockstil, GAB, Stockholm, 1943.
2 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Fat, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm, 1943.
2 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Chanel, väska "Flap Bag".
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CF Carlman, skål, silver, Stockholm, 1940.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, sedelklämma i silver.
3 511 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, slipsar, 3 st.
1 511 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Céline, väska "Trio Bag".
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Chanel, keps, storlek S.
3 733 SEK
Utropspris
6 000 SEK
WA Bolin, marmeladspade, silver, Stockholm 2009.
1 611 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WA Bolin, honungsspade, silver, Stockholm 2007.
1 911 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Dansk skola, 1800-tal, olja på duk.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WA Bolin, stiltonspade, silver, Stockholm 2009.
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Miu Miu, väska.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, scarf.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, bordslampa, Firma Svenskt Tenn.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Chanel, väska, "Large Flap Bag", 2019.
37 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK