1312744

Silverföremål, 4 delar, främst Sterling. Japan, signerade Yamakawa, Shokai Yokohama samt Miyamoto, 1900-tal.

Silverföremål, 4 delar, främst sterling. japan, signerade yamakawa, shokai yokohama samt miyamoto, 1900-tal.

Bestående av:
Tekanna med lock, med skuren dekor av träd och blommor, insidan med förgylld dekor, troligen signerad Yamakawa Koji, totalvikt 796 gram.

Skål med lock, signerat Samurai Shokai Yokohama, repousse dekor av bambu. diameter 11 cm, 238 gram.

2 vaser, signerade Miyamoto, totalvikt 340 gram.

Skål med buckla. Tekanna med bristningar. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Klubbat pris
8 200
809
982
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
5 maj 7:44
8 200 SEK
5 maj 7:43
8 000 SEK
5 maj 7:43
7 950 SEK
29 apr 11:22
7 750 SEK
29 apr 11:22
7 550 SEK