1312384

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, bordslampa modell 2388, firma svenskt tenn.

Josef Frank, bordslampa modell 2388, Firma Svenskt Tenn.

För två ljuspunkter. stomme av mässing med läderklädd stam, oval skärm. Höjd ca 48 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage och mindre repor.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
5 000 SEK