1317228

Simon Gate

(Sverige, 1883-1945)
Simon gate, vaser, 2 st, glas, swedish grace,  orrefors, 1920/30-tal.

Simon Gate, vaser, 2 st, glas, Swedish Grace, Orrefors, 1920/30-tal.

Graverad dekor av kvinnofigurer och meanderbård. Höjd 17 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK