1319082

Rokoko

(Sverige)
Ljusstakar, 2 st snarlika, silver, rokoko, sverige 1700-tal.

Ljusstakar, 2 st snarlika, silver, rokoko, Sverige 1700-tal.

Balusterformat skaft på kälad fot, vridna knäckar. Höjd 22 cm. Vikt totalt 773 gram.

Bristning. Otydliga, slitna stämplar.

Utropspris
5 000 SEK