1318042

Berndt Friberg

(Sverige, 1899-1981)
Berndt friberg, vas, stengods. gustavsberg studio 1972.

Berndt Friberg, vas, stengods. Gustavsberg studio 1972.

Aniariaglasyr i grönt, lila och aubergine. Signerad N, studiohand Friberg. Höjd 24 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
5 000 SEK