Silverföremål, 4 delar, främst Sterling. Japan, signerade Yamakawa, Shokai Yokohama samt Miyamoto, 1900-tal.

Bestående av:
Tekanna med lock, med skuren dekor av träd och blommor, insidan med förgylld dekor, troligen signerad Yamakawa Koji, totalvikt 796 gram.

Skål med lock, signerat Samurai Shokai Yokohama, repousse dekor av bambu. diameter 11 cm, 238 gram.

2 vaser, signerade Miyamoto, totalvikt 340 gram.

Skål med buckla. Tekanna med bristningar. Slitage.

Utropspris
5 000 SEK