Karmstolar, ett par, Bodafors, 1930/40-tal

Stomme i björk/björkfaner. Stoppad rygg och sits. Dekor av pärlspik. Höjd 80 cm, bredd 60 cm, sitthöjd ca 45 cm.

Smärre fanerskador och märken. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR