1322138

Hertha Hillfon

(Sverige, 1921-2013)
Hertha hillfon, väggrelief med text, signerad.

Hertha Hillfon, väggrelief med text, signerad.

Delvis bemålad, text "Kamomill, Daggkåpa, Malört, Maskros, Ljung, Brännäsla, Enbär, Viol" . Höjd 43, bredd 30 cm.

Sprickor från bränningen. Obetydligt ytslitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
5 000 SEK