1326722

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, skål, stengods, gustavsberg studio.

Stig Lindberg, skål, stengods, Gustavsberg Studio.

Skål av stengods med turkos glasyr. Signerad med studiohanden och Stig L. Etikettmärkt. Diameter 28, höjd 17 cm.

Smärre slitage. Krackelyr.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
4 000 SEK