1327053

Ulla Procopé

(Finland, 1921-1968)
Ulla procopé, teservis, 18 delar, porslin, "valencia", arabia, finland.

Ulla Procopé, teservis, 18 delar, porslin, "Valencia", Arabia, Finland.

6 tekoppar med fat, höjd 7 cm, diameter 13,5 cm.
6 assietter diameter 20 cm.
1 tekanna med lock höjd 16 cm.
1 sockerskål med lock höjd 9,5 cm.
1 fat diameter 34 cm.
1 fat diameter 26 cm.
2 ljusstakar höjd 8,5 cm.

Smärre slitage. Fat 34 cm med ett litet nagg i kant.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK