Gungstol, Varjosen Puukaluste, Uusikylä, 1950-tal.

Svart målade ben, medar samt rygg. Sitsen i teakfaner. Bredd 59 cm, höjd 90 cm.

Smärre fanerskador. Renoverad. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR