1335412

Karmstol, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Målad karmstol med skuren dekor. Stoppad sits. Sitthöjd ca 43, höjd 99 cm, bredd 63 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Torrsprickor.

Proveniens

Taiteilija Pekka Halosen suvusta.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
200 EUR