Eliel Saarinen

(Finland, 1873-1950)
Eliel Saarinen
(Finland, 1873-1950)

Eliel Saarinen, bord, 2 st, "White Suite (Hvitträsk)", Adelta 1980-tal.

Snidad dekor, spjälor, hylla.
Längd 90 cm. Bredd 70 cm. Total höjd 67,5 cm.
Längd 90 cm. Bredd 40 cm. Total höjd 65,5

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Utropspris
700 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

403. Gladys Nilsson, "Modern Harem".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK