1335662

Gunvor Olin-Grönqvist

(Finland, 1928-2005)
Gunvor olin-grönqvist, servisdelar, 8 delar, "köökki", porslin. arabia 1900-talets senare hälft.

Gunvor Olin-Grönqvist, Servisdelar, 8 delar, "Köökki", porslin. Arabia 1900-talets senare hälft.

2 saltkar höjd 15,5 cm.
3 salt- och pepparströare höjd 8,5-10 cm.
1 bricka längd 19,5 cm.
1 oljekanna höjd 14,5 cm.
1 såskanna höjd 6 cm.

Åldersrelaterat slitage. Litet nagg på såskannans kant.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
250 EUR