Design MöblerHome office
1337376

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge mogensen, stolar, ett par, modell 122, söborg möbelfabrik, danmark, 1950/60-tal.

Børge Mogensen, stolar, ett par, modell 122, Söborg Möbelfabrik, Danmark, 1950/60-tal.

Benställning av bok. Sits och ryggbricka fanerade med teak. Etikettmärkta. Sitthöjd 44, höjd 79 cm.

Ställvis slitage. Märken. Fläckar.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Klubbat pris
3 200
315
372
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
15 sep 18:44
3 200 SEK
15 sep 18:42
3 000 SEK
15 sep 18:41
2 800 SEK
14 sep 16:13
2 600 SEK
14 sep 16:13
2 500 SEK