Home office

Home Office För en harmonisk arbetsplats

Hemmakontoret är en plats för dina tankar och ditt arbete. En plats som förtjänar omsorgsfull, vacker inredning. Låt kreativiteten flöda med hjälp av inspirerande konst och eleganta möbler. Bläddra bland särskilt utvalda föremål och hitta ett perfekt tillskott till ditt hemmakontor för nya, fantasifulla idéer.

73 föremål
Lage Lindell, Gouache/blandteknik på papper, signerad.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Karl Erik Ekselius, sideboard, 1960-tal.
Klubbat pris
15 701 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Albert Johansson, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Helene Schjerfbeck, litografi signerad i trycket.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Isaac Grünewald, rödkrita, signerad.
Klubbat pris
12 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Jim Dine, färglitografi signerad daterad och numrerad 85 282/400.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eero Saarinen, bord, "Tulip", Knoll Studio.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, Reprodux England, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, 1900-talets början.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Vägglampor, ett par, 1950-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, teak, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, EWÅ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arne Vodder, sideboard, Sibast, 1960-tal.
Klubbat pris
6 450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kyllikki Salmenhaara, skål, stengods, Arabia.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord, 1920/1930-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, golvlampa, modell 2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-tal i Johan Laurentz Jensens art, olja på duk.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
8 000 - 15 000 SEK
Josef Frank, karmstol, modell 1165, Firma Svenkt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Astrid Sylwan, färgetsning, signerad, E.A.-upplaga.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karel Appel, färglitografi, signerad och numrerad 10/90.
Klubbat pris
3 620 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Peter Dahl, teckning, signerad.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, "Marlene", IKEA, modellen formgiven 1959.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Joan Miró, färglitografi, signerad och numrerad LX/LXXX.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Axel Larsson, rökbord modell 837 SMF 1930-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Estrid Ericson, möjligen, bokstöd, Firma Svenskt Tenn, 1920-tal.
Klubbat pris
11 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per Sundstedt, gungpall, "Ving", Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, orientalisk, ca 303 x 235 cm.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Josef Frank, bordslampa, modell 1819/3, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sideboard, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 302 x 204 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mats Theselius, fåtölj, "Bruno", Källemo AB.
Klubbat pris
37 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Nils Strinning, hyllsystem, "String", 2000-tal,.
Klubbat pris
8 205 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Marocko, ca 318 x 198 cm.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Christo & Jeanne-Claude, färgoffset med tygapplikation, signerat.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Bordslampa 1940-tal.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, Nordiska Kompaniet, 1940-tal.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, Lelångs Möbelfabrik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kai Kristiansen, tidningsbord. Sika Møbler, Danmark.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, funkis, 1940-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK