Design ÖvrigtHome office
1345275

Poul Henningsen

(Danmark, 1894-1967)
Poul henningsen, bordslampa,  bordslampa "ph 3/2", louis poulsen, 1900-talets slut.

Poul Henningsen, bordslampa, bordslampa "PH 3/2", Louis Poulsen, 1900-talets slut.

Av mässing och lackerad plåt. Etikettmärkt. Höjd 45 cm.

Helhetsintrycket är gott. Bucklor. Ej funktionstestad.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Klubbat pris
9 800
966
1 138
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
12
17 sep 17:20
9 800 SEK
9
17 sep 17:20
9 600 SEK
12
16 sep 11:28
9 400 SEK
10
16 sep 7:15
9 200 SEK
12
16 sep 7:15
8 700 SEK