Design MöblerHome office
1345750

Carl-Axel Acking

(Sverige, 1910-2001)
Carl-axel acking, fåtölj, "trienna", nordiska kompaniet, 1950-60-tal.

Carl-Axel Acking, fåtölj, "Trienna", Nordiska Kompaniet, 1950-60-tal.

Stomme av mahogny, sits och rygg i läder. Höjd 76, sitthöjd framkant 39, sitthöjd bakre kant 30, bredd 70 cm.

Åldersrelaterat slitage. Delvis senare läderklädsel. Märken. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H116
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
15 200
1 499
1 765
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
15 sep 12:56
15 200 SEK
15 sep 12:56
15 001 SEK
14 sep 14:32
11 722 SEK
14 sep 14:32
11 222 SEK
11 sep 15:07
10 700 SEK