Swedish Grace, taklampa, nysilver, 1920-tal

Nioarmad, med stiliserade blad, vita textilskärmar. Höjd ca 98 cm, diameter ca 84 cm

Slitage, electricitet ej kontrollerad

Utropspris
10 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69