Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

Carl Fagerlund, vägglampor, ett par, Orrefors, 1950-60-tal.

Glas, mässing, Höjd ca 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK