Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

Carl Fagerlund, vägglampor, ett par, Orrefors, 1950-60-tal.

Glas, mässing, Höjd ca 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK