Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Kakemono, färg och tusch på papper. Japan, oidentifierad konstnär, omkring 1900.

Bergslandskap med byggnader, kalligigrafi samt märkt med tv sigill. Motivets mått 65x35 cm. Mått kakemono 141x47 cm.

Skador, veck slitage Revor, Nedre delen av rullen lös från målningen.

Utropspris
4 000 SEK