Antiques selected

Temaauktionen ”Antiques Selected” innehåller utvalda föremål och konstobjekt från flera sekler, från 1600-tal till tidigt 1900-tal. Här finns möbler i barock, rokoko och gustaviansk stil, utsökt konsthantverk så som förgyllda bronser, vackra silverföremål och porslin till speglar och mattor. Konsten består av finstämt klassiskt landskapsmåleri, äldre porträtt, stilleben och skulpturer.
Fråga oss om du vill veta mer om föremålen eller vill ha råd inför budgivning.