1331717

Cremekoppar med lock, ett par, samt tedosa med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Cremekoppar med lock, ett par, samt tedosa med lock, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått samt famille rosefärger, med motiv av bl.a. flodlandskap, samt mandarinfigurer i naturmiljö. Total höjd 8-14 cm.

Slitage. Nagg. Lock lagad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V9
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
1 800
180
210
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
24 okt 17:34
1 800 SEK
24 okt 16:36
1 700 SEK
24 okt 16:36
1 600 SEK
24 okt 16:36
1 500 SEK
24 okt 16:36
1 300 SEK