Teateraffisch, Lars Norén, signerad.

"Höst och Vinter", Dramaten, med dedikation, signerad "från Lars". 99,5 x 70 cm.

Ej inramad. Hårdare slitage. Revor. Veck.

Visning 13–17 oktober, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet onsdag–fredag 11–17, lördag–söndag 11–16

Uthämtning av inköpta verk Bukowskis Västberga allé 3, från den 21 oktober

Öppettider Västberga Allé 3
Måndag 10–17, Tisdag 10–19, onsdag–fredag 10–17, lördag 11–15, söndag: stängt

Ur Lars Noréns dagboksanteckningar: "Jag träffade Lil i receptionen på Dramaten och det var härligt att se henne, så glad, upprymd och vacker. Hon skulle önska, sa hon, att man satte upp "Höst och Vinter" och att hon fick spela mammans roll, den som Anita Björk gjorde en gång, den första uppsättning som jag tog ansvar för och regisserade, även om det var Birgitte Ornsteins produktion. När var det, 1989, kanske. Ja, däromkring"...
"Igår sändes Fria Teaterns uppsättning av Höst och vinter på SVT1. Jag kunde inte se den. Jag skrev."

Klubbat pris
4 700
415
433
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
17 okt 2021 16:00
4 700 SEK
17 okt 2021 16:00
4 500 SEK
17 okt 2021 16:00
4 480 SEK
17 okt 2021 14:58
4 280 SEK
17 okt 2021 10:33
4 080 SEK
17 okt 2021 7:22
3 880 SEK
16 okt 2021 15:24
3 680 SEK
16 okt 2021 15:13
3 160 SEK
16 okt 2021 15:13
2 960 SEK
14 okt 2021 15:32
2 700 SEK
14 okt 2021 15:32
2 500 SEK
10 okt 2021 17:36
2 200 SEK
10 okt 2021 17:36
2 000 SEK
10 okt 2021 17:36
2 000 SEK
9 okt 2021 22:29
1 800 SEK
9 okt 2021 22:29
1 700 SEK
9 okt 2021 22:29
1 600 SEK
9 okt 2021 22:29
1 500 SEK
9 okt 2021 19:37
350 SEK
9 okt 2021 10:12
300 SEK
Mollie Engström
Mollie Engström
Assisterande specialist konst
+46 (0)70 748 22 63