Pall, industrimodell, 1900-tal.

Stomme av stålrör, höj- och sänkbar, maxhöjd 59 cm, diameter 30,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Visning 13–17 oktober, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet onsdag–fredag 11–17, lördag–söndag 11–16

Uthämtning av inköpta verk Bukowskis Västberga allé 3, från den 21 oktober

Öppettider Västberga Allé 3
Måndag 10–17, Tisdag 10–19, onsdag–fredag 10–17, lördag 11–15, söndag: stängt

Klubbat pris
8 600
763
804
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (41 bud)
12
17 okt 2021 20:31
8 600 SEK
10
17 okt 2021 20:31
8 400 SEK
12
17 okt 2021 20:30
8 200 SEK
10
17 okt 2021 20:30
8 000 SEK
12
17 okt 2021 20:30
7 800 SEK
10
17 okt 2021 20:30
7 600 SEK
10
17 okt 2021 20:25
7 300 SEK
12
17 okt 2021 20:25
7 100 SEK
12
17 okt 2021 20:24
7 000 SEK
10
17 okt 2021 20:24
6 800 SEK
12
17 okt 2021 20:24
6 200 SEK
10
17 okt 2021 20:24
6 000 SEK
12
17 okt 2021 20:22
5 200 SEK
10
17 okt 2021 20:22
5 000 SEK
10
17 okt 2021 19:25
4 200 SEK
11
16 okt 2021 14:50
4 000 SEK
11
16 okt 2021 13:58
3 800 SEK
10
16 okt 2021 9:38
3 600 SEK
16 okt 2021 9:38
3 400 SEK
10
16 okt 2021 9:38
3 300 SEK
16 okt 2021 7:30
3 100 SEK
10
15 okt 2021 14:00
2 900 SEK
9
14 okt 2021 21:09
2 700 SEK
8
14 okt 2021 21:08
2 500 SEK
9
14 okt 2021 21:08
2 500 SEK
8
12 okt 2021 15:45
2 300 SEK
12 okt 2021 15:45
2 100 SEK
10 okt 2021 17:14
1 900 SEK
10 okt 2021 17:14
1 800 SEK
9 okt 2021 16:49
1 600 SEK
9 okt 2021 16:49
1 500 SEK
9 okt 2021 16:47
1 300 SEK
9 okt 2021 16:47
1 200 SEK
9 okt 2021 9:52
1 100 SEK
9 okt 2021 9:52
1 000 SEK
9 okt 2021 8:31
550 SEK
9 okt 2021 7:46
500 SEK
9 okt 2021 7:46
450 SEK
8 okt 2021 22:29
400 SEK
8 okt 2021 18:47
350 SEK
8 okt 2021 17:20
300 SEK
Mollie Engström
Mollie Engström
Assisterande specialist konst
+46 (0)70 748 22 63