Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Cigarettetui, förgyllt silver, emalj och rosenslipade diamanter. Moskva, tidigt 1900-tal.

Mått 91 x 59 mm.
Total vikt 176,1 g.

Små emaljskador och en lagning.

Utropspris
800 EUR