1362952

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, bordslampa, stengods, gustavsbergs studio.

Stig Lindberg, bordslampa, stengods, Gustavsbergs studio.

Glaserad i bruna toner och med ristad dekor. För en ljuspunkt. Signerad Stig L samt med studiohanden. Höjd 35 cm.

Smärre ytslitage. Mindre märken. Ej funktionstestad.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
3 000 SEK