August Hagborg

(Sverige, 1852-1921)
August Hagborg
(Sverige, 1852-1921)

August Hagborg, olja på duk, signerad.

Pojke med gäss. 90 x 130 cm.

Krackelyr. Färgbortfall i den högra delen nedtill. Smärre fläckar.

Konstnär

Utropspris
20 000 SEK