Vas och skål, porslin. Japan, 17/1800-tal.

Vasen med genobruten dekor i imarifärger. Höjd 23 cm. Skålen med dekor i imarifärger, diameter 15 cm.

Vasen med skador, lagningar.

Klubbat pris
1 600
141
147
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
29 jun 2022 18:42
1 600 SEK
29 jun 2022 18:42
1 500 SEK
29 jun 2022 18:42
1 350 SEK
29 jun 2022 18:42
1 250 SEK
29 jun 2022 18:42
1 150 SEK
29 jun 2022 18:42
1 050 SEK
29 jun 2022 18:11
900 SEK
28 jun 2022 22:00
850 SEK
28 jun 2022 22:00
800 SEK
28 jun 2022 22:00
749 SEK
28 jun 2022 22:00
699 SEK
27 jun 2022 11:09
550 SEK
27 jun 2022 11:09
500 SEK
27 jun 2022 11:09
500 SEK
25 jun 2022 9:15
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02