Inred sommarhuset

519 föremål
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fällbord, svenskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Eriksmålaglas, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Carl Malmsten, bord, "Ovalen".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Pierre Jules Mène, efter, skulptur, brons.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -54.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, E. Hansson & Co., Malmö, 1950-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Hänglås samt bultlås, smide 16/1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vaxstapelställ, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
470 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nikolaus Fankki, skedar 3 st, före 1964, signerade.
Klubbat pris
876 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Gallerskål, porslin Herend.
Gallerskål, porslin Herend.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
200 EUR
Tamburmajor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Stina Håfström, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skulpturer/dekorelement, tenn, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pulpet, 1700-tal.
Pulpet, 1700-tal.
Utropspris
400 EUR
Gallerimatta, Kelim 298 x 78 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord, sammansatt, 17-och 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas och skål, porslin. Japan, 17/1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Andersson, handspegel, silver, Stockholm, 1924.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
150 EUR
Soffa, omkring 1900.
Soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1800-talets slut.
Byrå, 1800-talets slut.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordsdekoration, omkring år 1900.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Knivar, 12 st (7+5), silver,
Knivar, 12 st (7+5), silver,
Klubbat pris
1 222 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Gustav Rudberg, kolteckning, signerad och daterad Hven -67.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tekanna med lock, keramik. Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, art-déco-stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karmstol, sannolikt Holland, omkring 1980.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fiskervis, 41 delar, flintgods, Johnson Brothers, England.
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tallrikar, 12 st, porslin, Bing & Grøndahl, Danmark.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Dricksglas, 6 st, "England", Riihimäen Lasi Oy,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
150 EUR
PG Thelander, färgetsning, 1975, signerad 47/100.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Johann Baptist Homann, kolorerat kopparstick.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingvar Hildingsson, pall, signerad IH.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla, "Enetri", IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, ur Stockholm-serien, IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, ur Stockholm-serien, IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, stolar, 4 st, Åfors Möbelfabrik.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokskåp, nygotik, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bodil Hedlund, collage, signerad och daterad 1992.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 6 st, Thonet-typ, Rumänien, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bernhard Oscarsson, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, rokokostil, sent 1800-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Oskar Bergman, gouache, signerad och daterad 1923.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK