Bokskåp, nygotik, 1800-talets andra hälft.

Skåp fanerat med mahogny. Profilerat krön, front med spröjsade vitrindörrar och bakomvarande hyllplan flankerade av spiralvridna halvkolonner. Nedtill en låda. Bredd 123, djup 48, höjd 180 cm. Nyckel finns.

Slitage. Skador, en del av krönet och en fot sitter löst, medföljer. Fanerskador. Torrsprickor. Kompletterad. Elektrifierat, ej funktionstestat.

Klubbat pris
2 000
177
185
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
30 jun 2022 16:38
2 000 SEK
30 jun 2022 16:38
1 900 SEK
25 jun 2022 18:34
1 800 SEK
25 jun 2022 16:48
1 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38