Tekanna med lock, keramik. Kina, 1800-tal.

Grönglaserad tekanna "Shiwan ware" i form av vattenhink. Höjd 22 cm.

Krackelyr. Nagg. Mistor. Smärre sprickor.

Klubbat pris
1 000
90
95
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
29 jun 2022 19:12
1 000 SEK
29 jun 2022 18:47
800 SEK
26 jun 2022 14:05
500 SEK