Byrå, 1800-talets slut.

Byrå, 1800-talets slut.

Mahognyfanerat skåp med hyllinredning, två justerbara hyllor. Framtill lejontassar och rundade hörn. Bredd 85 cm, djup 39 inkl tassar, höjd 98 cm. Hylldjup 28 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Krackelyr och fläckar på ställytan överst. Enstaka torrsprickor. Skada i en dekorlist. På dörrens insida lister med senare spikar. Lukt.

Klubbat pris
35
394
37
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (2 bud)
28 jun 2022 12:10
35 EUR
23 jun 2022 11:29
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492