Bing & Grøndahl

(Danmark, Född 1853)
Bing & Grøndahl
(Danmark, Född 1853)

Servisdelar, 15 st, porslin, "Musselmalet", Bing & Grøndahl, Danmark.

Blomsterdekor i blått.
2 ovala uppläggningsfat, längd 28 cm.
1 ovalt uppläggningsfat, längd 33,5 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm.

Smärre ytslitage. Mikronagg kan förekomma.

Formgivare

Klubbat pris
3 800
335
350
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (28 bud)
29 jun 2022 18:54
3 800 SEK
28 jun 2022 21:31
3 600 SEK
28 jun 2022 19:06
3 400 SEK
27 jun 2022 22:26
3 200 SEK
27 jun 2022 21:34
3 000 SEK
27 jun 2022 20:08
2 800 SEK
27 jun 2022 19:09
2 600 SEK
27 jun 2022 13:13
2 400 SEK
27 jun 2022 7:41
2 200 SEK
27 jun 2022 7:41
2 000 SEK
27 jun 2022 7:41
1 900 SEK
27 jun 2022 3:32
1 800 SEK
27 jun 2022 3:32
1 700 SEK
24 jun 2022 23:38
1 600 SEK
24 jun 2022 23:38
1 500 SEK
24 jun 2022 23:38
1 500 SEK
24 jun 2022 17:28
1 200 SEK
23 jun 2022 15:20
1 100 SEK
23 jun 2022 15:20
1 000 SEK
23 jun 2022 15:20
1 000 SEK
23 jun 2022 15:19
900 SEK
23 jun 2022 15:19
850 SEK
23 jun 2022 15:19
750 SEK
23 jun 2022 15:19
700 SEK
23 jun 2022 13:04
550 SEK
23 jun 2022 13:04
500 SEK
23 jun 2022 13:04
500 SEK
22 jun 2022 22:57
300 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38