Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bokskåp, nyrenässans, sent 1800-tal.

Tudelat bokskåp fanerat med valnöt och med dekor av svärtade detaljer. Ovandel med profilerat krön, glasade pardörrar och bakomvarande hyllinredning. Nederdel med dörrpar och bakomliggande hylla. Bredd 96, djup 46, höjd 206 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Fanerskador. Lagningar. Torrsprickor. Del av bakstycke saknas. Glas med spricka. Kompletterad. Nyckel finns.

Klubbat pris
1 600
155
177
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
29 jun 2022 23:12
1 600 SEK
29 jun 2022 23:11
1 500 SEK
29 jun 2022 23:11
1 400 SEK
29 jun 2022 21:36
1 100 SEK
29 jun 2022 21:35
1 000 SEK
29 jun 2022 21:35
1 000 SEK
29 jun 2022 8:38
500 SEK
28 jun 2022 22:39
500 SEK
28 jun 2022 22:38
450 SEK
28 jun 2022 22:38
400 SEK
28 jun 2022 13:33
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13