Bordspendyl, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft.

Förgylld zink och marmor. Uhuset uppburet av skulpturgrupp med attribut för Neptunus. Vitelmaljerad urtavla med romerska siffror. Bredd 37, djup 19, höjd 45 cm. Pendel samt träsockel medföljer.

Slitage. Urtavla med smärre skador. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Klubbat pris
3 705
327
341
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
28 jul 2022 19:50
3 705 SEK
28 jul 2022 19:50
3 505 SEK
28 jul 2022 17:41
2 600 SEK
28 jul 2022 15:52
2 400 SEK
28 jul 2022 15:35
2 200 SEK
28 jul 2022 15:35
2 000 SEK
28 jul 2022 15:34
1 700 SEK
28 jul 2022 15:34
1 600 SEK
27 jul 2022 22:41
750 SEK
27 jul 2022 22:41
700 SEK
26 jul 2022 8:27
650 SEK
26 jul 2022 8:27
600 SEK
23 jul 2022 20:32
550 SEK
23 jul 2022 20:32
500 SEK
23 jul 2022 20:30
450 SEK
23 jul 2022 20:30
400 SEK
22 jul 2022 18:47
350 SEK
22 jul 2022 3:09
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71