Gårdskratta/Gårdsharv omkring år 1900.

Skaft och handtag av trä. Raden av järn. Vikbara rader. Höjd 156 cm. Längd på harven ca. 170 cm.

Slitage. Smärre skador. Möjligtvis renoverad.

Proveniens

Bukowski Auktioner, "Auktion på Ökna säteri", 15-17 juni 1990

Klubbat pris
401
35
37
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 jul 2022 21:54
401 SEK
4 jul 2022 21:54
351 SEK
4 jul 2022 12:55
350 SEK
29 jun 2022 8:59
300 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13