Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Urna med lock, porslin Kina, sen Qingdynasti 18/1900-tal.

Dekor u underglasyrblått med fortlöpande blomsterscroll samt lyckotecken. Höjd 37 cm.

Slitage. Nedslipad mynning. Smärre nagg. Troligtvis ej tillhörande lock.

Klubbat pris
2 600
252
288
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
4 jul 2022 21:49
2 600 SEK
4 jul 2022 21:49
2 500 SEK
3 jul 2022 22:20
2 400 SEK
3 jul 2022 22:20
2 200 SEK
3 jul 2022 21:01
2 000 SEK
3 jul 2022 17:18
1 900 SEK
29 jun 2022 18:37
1 800 SEK
29 jun 2022 10:42
1 500 SEK
27 jun 2022 22:43
1 250 SEK
27 jun 2022 16:51
1 000 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13