Madeleine Pyk – en samling F769

Sybord, 1950/60-tal.

Sybord, 1950/60-tal.

Teak och teakfaner. Med två utdragbara lådor. Kortsidan med uppfällbar klaff. Längd 61-92, bredd 46, höjd 53 cm.

Smärre slitage. Märken. En pluggad fog något lös. Fanerskador. Lådans inredning saknas.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71