Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ask med lock, porslin, Kina, 1800-tal.

Ask inredd med sex fack varav fem dekorerade med fladdermöss. Utsidan dekorerad i underglasyrblått med motiv av stiliserat bladverk och blommor. Diameter 20,5 cm.

Bränningssprickor. Nagg.

Klubbat pris
1 600
155
177
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 jul 2022 19:49
1 600 SEK
22 jul 2022 19:49
1 500 SEK
22 jul 2022 19:49
1 500 SEK
22 jul 2022 19:01
1 100 SEK
17 jul 2022 17:29
1 000 SEK
15 jul 2022 19:44
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13