Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.

Förnicklat skaft, opalglaskupa. Total höjd 93 cm. Diameter 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Tillverkningsrelaterade märken på kupan. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
140
1 445
160
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (9 bud)
6 jul 2022 20:36
140 EUR
6 jul 2022 20:36
130 EUR
6 jul 2022 20:36
130 EUR
6 jul 2022 20:35
120 EUR
6 jul 2022 20:35
110 EUR
6 jul 2022 14:31
100 EUR
4 jul 2022 16:47
70 EUR
3 jul 2022 7:15
60 EUR
29 jun 2022 15:42
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13