Royal Copenhagen

(Danmark, 1775-)
Royal Copenhagen
(Danmark, 1775-)

Kaffeservis, porslin, 35 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen, Danmark.

Bestående av:
9 kaffekoppar med fat, 10/1549.
Kaffekanna, 10/1517.
Gräddkanna, 10/1538.
Sockerskål (saknas lock), 10/1689.
16 assietter, 10/1626 (tre med nagg).
5 tallrikar, 10/1623.
Cigarrställ, 10/1801
Kuvertaskfat, 10/1505.

5 kaffefat medföljer. Smärre slitage. Nagg. Lock till sockerskål saknas.

Formgivare

300
27
28
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
27 jun 2022 21:36
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69