Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bord, 1800-talets mitt.

Bord, 1800-talets mitt.

Mahognyfaner, bordsskivan med målad dekor. Låda i sargen. Rombformad pelarfot. Längd 90 cm, bredd 51 cm, höjd 67 cm.

Omfattande slitage och skador. Krackelyr. Lagningar med senare kompletteringar.

Klubbat pris
30
310
34
Utropspris
100 EUR
Budhistorik (1 bud)
25 jul 2022 18:06
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13