Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Per Hammarström

(Sverige, Född 1954)
Per Hammarström
(Sverige, Född 1954)

Per Hammarström, vaser, 2 st, stengods, signerade.

Veckad kant, utsidan med röd glasyr, insidan med blank glasyr i blått. Signerade Per H. Diameter 14 -23 cm, höjd 15 -24 cm.

Smärre ytslitage. Fotringsnagg.

Klubbat pris
1 100
107
125
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
11 jul 2022 22:10
1 100 SEK
6 jul 2022 11:40
1 000 SEK
5 jul 2022 22:11
700 SEK
5 jul 2022 20:08
500 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13