Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ivar Morsing

(Sverige, 1919-2009)
Ivar Morsing
(Sverige, 1919-2009)

Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -62.

Strandbild. 20 x 40 cm.

Ytsmuts. Färgbortfall.

2 200
213
244
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
24 jul 2022 16:31
2 200 SEK
24 jul 2022 13:54
1 900 SEK
24 jul 2022 12:07
1 800 SEK
23 jul 2022 16:43
1 550 SEK
23 jul 2022 10:39
1 450 SEK
19 jul 2022 12:55
1 000 SEK
18 jul 2022 10:38
500 SEK
18 jul 2022 9:18
300 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13