Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ivar Morsing

(Sverige, 1919-2009)
Ivar Morsing
(Sverige, 1919-2009)

Ivar Morsing, olja på pappannå, signerad och daterad -67.

"Spelare 1967 Stranden Sisal". 21 x 35,5 cm.

Slitage. Fläckar.

Klubbat pris
3 200
310
355
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
13 jul 2022 16:48
3 200 SEK
13 jul 2022 16:47
3 000 SEK
13 jul 2022 16:47
2 801 SEK
12 jul 2022 20:54
2 600 SEK
9 jul 2022 7:27
2 400 SEK
7 jul 2022 19:08
2 200 SEK
7 jul 2022 17:28
1 600 SEK
6 jul 2022 18:33
1 500 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13