Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ivar Morsing

(Sverige, 1919-2009)
Ivar Morsing
(Sverige, 1919-2009)

Ivar Morsing, olja på duk uppfäst på pannå, signerad och daterad -59.

"Spanien 1959". 27,5 x 63 cm.

Färgbortfall. Fläckar.

2 800
271
310
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (9 bud)
24 jul 2022 15:51
2 800 SEK
24 jul 2022 13:59
2 600 SEK
24 jul 2022 13:54
2 400 SEK
24 jul 2022 12:06
2 000 SEK
23 jul 2022 16:42
1 800 SEK
23 jul 2022 10:40
1 700 SEK
19 jul 2022 12:55
1 400 SEK
18 jul 2022 10:38
1 100 SEK
17 jul 2022 17:59
300 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13